Najlepsze pomysły na prezent dla dziecka

Święta tuż za rogiem, co za tym idzie czas magii i oczywiście prezentów, lecz dużo dorosłych nie wie co kupić ich małym pociechom, dlatego dziś przyjrzymy się temu co warto kupić dzieciom na święta.

Zabawki na prezent

Oczywiście pierwszą rzeczą w głowie jaką mamy to zabawki, to jakie zabawki wybrać zależy od przedziału wiekowego dziecka – dla dzieci w przedziale wiekowym 3-5 lat dobrze byłoby wybrać większe klocki typu lego Duplo, które świetnie rozwijają kreatywność, oraz są znakomitym zabijaczem czasu, dla dziewczynki coś klasycznego – lalki.
Na pewno wiele dziewczynek ucieszy się z lalki, którą będą mogły na przykład modyfikować.
Kolejnym genialnym pomysłem mogą być puzzle dla dzieci, jest to również znakomity zabijacz czasu, z pewnością nie jedno dziecko się ucieszy z takiego prezentu.

A co dla tych nieco starszych dzieci?

Dla dzieci powyżej 7 roku życia, można kupić na przykład zabawki sterowane zdalnie (na przykład samochodzik na pilota)
Nie jeden z nas ucieszył by się gdyby był dzieckiem i dostał samochód sterowany zdalnie pod choinkę, prawda?

Zabawki edukacyjne i rozwijające

Tutaj coś dla tych młodszych w przedziale 2-6 lat – jaki prezent wybrać by nasze dziecko się kształciło, bawiło i rozwijało? Wszelakie kolorowanki, puzzle czy też kolorowe książeczki dziecięce z obrazkami itp. To coś co warto wybrać, dziecko przez takie zabawki nie dość, że wielu rzeczy się nauczy (kreatywność, literki, zwierzątka) to jeszcze te zabawki są tak stworzone by pochłaniały dużą ilość czasu. A jak wiadomo edukacja i zabawa to dobry sposób na rozwój dziecka – warto poznać artykuł o edukacyjnych zabawach na stronie bajkowy.pl.

Jak widzimy, pomysłów na prezent jest całkiem sporo, warto wybierać takie rzeczy, aby dziecko naprawdę się z tego cieszyło, ale również miało jakąś wartość z tego, taką jak na przykład nauka poprzez zabawę, jest to wspaniała metoda, by dziecko uczyło się i poznawało świat.