Jak przeciwdziałać cukrzycy typu 2? – to warto wiedzieć

Jedną z bardzo niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych w naszych czasach jest cukrzyca typu 2. To choroba metaboliczna, która odznacza się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi.

Czy można ustrzec się cukrzycy typu 2?

Chorobę tę powoduje poza czynnikami genetycznymi, również przewlekły stres, złe nawyki żywieniowe, konsumpcja wysoko przetworzonej żywności, a także siedzący tryb życia i nikła aktywność fizyczna. Jak groźna jest to choroba, nie musimy nikogo przekonywać. Nieleczona prowadzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych, a w konsekwencji do śmierci. Możemy jednak nie dopuścić do jej rozwoju poprzez wdrożenie zmian w naszym stylu życia.

Styl życia, a cukrzyca – co zmienić?

Przede wszystkim należałoby zmienić sposób odżywiania. Najczęściej, jak się da, wystrzegaj się żywności wysoko przetworzonej oraz jedzenia z puszek czy słoików. Kiedy tylko możesz, posiłki przyrządzaj samodzielnie, że świeżych produktów. Staraj się jeść jak najmniej mięsa i jego przetworów. Jak ognia unikaj tłuszczu. Pij jak najmniej alkoholu i słodkich napojów, za to dużo wody. Spożywaj regularne posiłki, z dużą ilością świeżych warzyw. A przede wszystkim, dużo się ruszaj i walcz z nadwagą. Już półgodzinny spacer, ma nieoceniony wpływ na twoje zdrowie. No i najważniejsze: unikaj stresu, który sprzyja nie tylko cukrzycy, ale także innym chorobom.

Na cukrzycę choruje już ponad kilkaset milionów ludzi na świecie. Jeżeli nie chcesz dołączyć do tej smutnej statystyki, weź sobie nasze rady do serca. Jedynie profilaktyka pomoże ci uniknąć tej przypadłości. Udowodniono naukowo, że stosując się do powyższych zasad, uchronimy się przed tą straszną chorobą, lub nawet będąc już chorym na cukrzycę typu 2, w pełni powrócić do zdrowia.