Praktyczne porady życiowe i zdrowotne które mogą Ci się przydać w wielu syutacjach

Życie nie raz daje w kość, przekonał się o tym każdy człowiek, bez względu na wiek, pleć czy status materialny. Życie to tylko porywista rzeka, pełna ostrych skał, a my jako ludzie możemy tylko i wyłącznie dostosować się do jej nurtu. Dlatego warto ułatwiać sobie to zadanie, stosując kilka przydatnych sztuczek czy metod w codziennym życiu.

Oszczędność czasu i ułatwianie codziennych zadań

Nieważne czy jesteś ambitnym uczniem, zapracowanym biznesmenem lub na co dzień zajmujesz się domem. Bez względu na drogę, którą podążamy zawsze będzie gonić nas czas.

Przygotowanie do sprawdzianu, stworzenie wspaniałej prezentacji, która oczaruje szefa lub wykonanie obowiązków domowych to czasochłonne zajęcia. Bardzo często trudno w natłoku codziennych zajęć znaleźć czas na wykonanie innych zadań.

W tym przypadku doskonale sprawdzą się takie sposoby oszczędzania czasu jak

 • Planowanie zakupów – przed wyjściem do supermarketu należy zrobić listę potrzebnych produktów, aby ograniczyć nasze bezsensowne chodzenie wśród alejek, w między czasie zastanawiając się czego tak naprawdę potrzebujemy. Warto udać się na zakupy w godzinach, kiedy nie ma dużego ruchu, jednak, jeśli to nie możliwe jest też inna opcja. Zakup potrzebnych produktów można wykonać przez Internet, nie musząc wychodzić z domu. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do kilku godzin!
 • Planowanie posiłków z wyprzedzeniem – w tym celu najlepiej sporządzić listę tego, co chcemy przygotować przez np. tydzień tak, aby na zakupach pozyskać wszystkie potrzebne składniki. Takim działaniem unikniemy chodzenia do sklepu w tygodniu, kiedy zapomnimy niezbędnego składnika do wykonania danej potrawy. Jeśli jesteśmy bardzo zapracowani i brak nam czasu na gotowanie i robienie zakupów warto skorzystać z usług świadczonych przez firmy cateringowe.
 • Dbanie o czystość na bieżąco – co jakiś czas poza podstawowymi zadaniami domowymi takimi jak umycie brudnych naczyń czy zrobienie prania należy umyć podłogi czy okna. Dbając o czystość na bieżąco jesteśmy w stanie przedłużyć czas, w którym powinniśmy powtórzyć te czynności. Jeśli sok wylał się na podłogę powinniśmy od razu zmyć brud, aby zapobiec zaschnięciu plam, która później będzie trudniej zmyć. To samo tyczy się zmywania naczyń od razu po posiłku czy składania ubrań do szafy od razu po wyprasowaniu.
 • Dokonywanie opłat – wiele osób opłaca rachunki od razu jak dostaną stosowną wiadomość. Jednak mogą one chwile poczekać do momentu, gdy będziemy spłacać inne zaległości takie jak internet czy telefon. W ten sposób poświecimy kilkadziesiąt minut jednego dnia zamiast kilkunastu minut, kilka dni w miesiącu. Takie czynności lepiej wykonywać za jednym zamachem.
 • Pozbycie się zaległej makulatury – od razu jak zobaczymy rachunki, umowy, ulotki, bony promocyjne, gazety decydujemy, co z nimi zrobić. Warto założyć teczkę na umowy i ważne dokumenty, aby ułatwić sobie to zadanie. Wtedy wszelkie, niezbędne i przydatne w późniejszym czasie papiery umieszczamy w teczce, a reszta, z której nie będziemy korzystać powinna wylądować w koszu. Oszczędzimy sobie tym działaniem kilkugodzinny przegląd papierów, gdy będą one zabierać za dużo miejsca.

 Zdrowie i skuteczne sposoby na polepszenie jego jakości

W trosce o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne powinniśmy regularnie zgłaszać się do lekarza. Niestety wiele osób zaniedbuje ten obowiązek przez, co czasem dochodzi do tragedii. Jednak warto zaznaczyć, że nie tylko lekarz dba o nasze zdrowie i samopoczucie. To my powinniśmy wziąć za to odpowiedzialność i samodzielnie starać się utrzymać jak najlepszą formę.

Ta lista przedstawia kilka drobnych porad dzięki, którym samodzielnie będziemy mogli poprawić jakość zarówno naszego życia jak i zdrowia

 • zmiana nawyków żywieniowych, jeśli na co dzień spożywamy duże ilości niezdrowego jedzenia
 • aktywność fizyczna powinna stanowić niezbędną rutynę dnia codziennego
 • rzucenie palenia i ograniczenie spożywania alkoholu również będzie mieć pozytywny wpływ na stan naszych organów wewnętrznych
 • zdrowy sen to podstawa
 • unikanie stresu jet niemożliwe w dzisiejszych czasach, jednak powinniśmy ograniczyć jego wpływ na nasze życie w jak największym stopniu
 • odpowiednia ochrona przed promieniami słonecznymi