Co poradzić na nieświeży oddech?

Gdy ktoś ma taki zawód, że musi często komunikować się werbalnie, problem nieświeżego oddechu może być wyjątkowo dokuczliwy. Jest to dość częsty kłopot, a jego podłożem mogą być różne przyczyny, w tym np. niewłaściwa higiena, rozmaite infekcje jamy ustnej, czy kłopoty trawienne. Jak szybko przywrócić świeży oddech i odzyskać pewność siebie podczas rozmowy?

Miętowa guma do żucia

Po każdym posiłku, kiedy nie można umyć zębów albo wtedy, gdy ktoś czuje suchość w ustach, warto mieć przy sobie miętową, odświeżającą gumę do żucia. Wystarczy żuć ją przez kilka minut, by zauważyć wyraźną różnicę. Żucie gumy pobudza ślinianki, które nie tylko nawilżają jamę ustną, ale również chronią przed rozwojem bakterii.

Częste picie wody

Im częściej można przepłukać jamę ustną, tym lepiej. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie choćby półlitrową butelkę z wodą mineralną. W ten sposób można również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, a jednocześnie usunie się wszelkie resztki po posiłku, które mogą zalegać między zębami, czy w przestrzeni pomiędzy dziąsłami a uzębieniem.

Natka pietruszki na deser

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że po zjedzeniu czegoś o wyrazistym smaku, można pozbyć się tego zapachu z ust, jedząc nieco świeżej natki pietruszki. Ta część pietruszki jest na tyle zdrowa, że przy okazji uda się zaspokoić dzienną rację na żelazo, którego w organizmie nigdy za wiele, zwłaszcza u kobiet.

Odświeżacz do ust w aerozolu

Jeśli nie można żuć gumy, nie wypada zajadać się natką i akurat woda się skończyła, warto jeszcze mieć przy sobie odświeżacz do ust z adapterem. W ten sposób można dyskretnie (np. w łazience, czy w korytarzu) zadbać o to, by z ust wydobywało się jedynie odświeżające, a przynajmniej neutralne powietrze pod względem zapachu.